TYDZIEŃ 2

Drugi tydzień treningów wakacyjnych za nami. I jak zwykle, poniedziałek okazał się dniem treningowym. Mimo lekkiej duchoty, wiatr sprawiał że trening był przyjemny. Burza też była dla nas łaskawa i rozpadało się dopiero po zakończeniu treningu. Środa jaka była, każdy wie. Ze względów bezpieczeństwa trening został odwołany.

Poniedziałkowa rozgrzewka tym razem składała się z mocniejszych elementów HIIT. 5 minut, 45-sekundowe serie po 2 ćwiczenia – i jak zwykle dużo skakania. Mimo trudności każdy dał z siebie 100%.

Kolejną częścią były techniki nożne – tym razem grupa zaawansowana ćwiczyła kombinacje kopnięć, a grupa początkująca kopnięcia na 3 strefy. Królującym kopnięciem tego dnia było Yop Chagi – dla grupy początkującej jak i zaawansowanej.

Podczas technik ręcznych grupa zaawansowana ćwiczyła techniki z form wymaganych na ich stopień. Grupa początkująca zaś trenowała szerokość pozycji Gunnun Sogi oraz blok wznoszący Chookyo Makgi

Część na walki wszyscy rozpoczęli od rozgrzewki w poruszaniu się w miejscu oraz w przód i tył. Trzeba przyznać, że osoby początkujące zaczynają czuć coraz większy luz co jest dobrym znakiem. Następnie wszyscy ćwiczyli uderzenie Jirugi z doskoku, a na koniec standardowo walki w parach w systemie karate kyokushin.

TYDZIEŃ 1

Kategorie: Treningi